İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

BELEDİYE BAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP

Salı, Ara.26.2017 - 12:47
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


HAYRİ DOĞAN
HAYRİ DOĞAN

 SAYIN BAŞKANIMIZ- Erbaamızın alt yapısının yenilenmesinde ve meydan düzenlemesinde çamlık tesislerinde canla başla yaptığınız çalışmaları görüyoruz ve takdir ediyoruz.

 SAYIN BAŞKANIMIZ- Erbaamızın alt yapısının yenilenmesinde ve meydan düzenlemesinde çamlık tesislerinde canla başla yaptığınız çalışmaları görüyoruz ve takdir ediyoruz.

Burada yaptığınız işlerin tamamını sayamadığım size ve ekibinize emeği geçen herkese teşekkürler ediyorum..Çarşı ve meydan düzenlemesinde doğu bulvarının yenilenmesinde geçici değil de kalıcı çalışma yapmanız herkesin beğeni ve takdirini toplamıştır.

Takdir edersiniz ki 46 sene önceki imkamlarla şimdiki imkanlar kıyaslanamaz  46 sene önce biz Atatürk heykelini  25 bin liraya yaptırmıştık. Belediye ancak on torba çimento yardımı yapabilme fedakarlığını göstermişti. Belediyede fakir bizde fakirdik. 1961 yılında esnaf ve öğretmenler bir araya geldik. Bir Atatürk heykeli yaptırmak için dernek kurduk.  Derneğin başkanı  Erbaa Gazetesi sahibi Bedrettin Oral idi. Üyeler  Dr.Sermet Durmuş- Esnaf  Mehmet Özbek  Esnaf Hüsamettin Tanoba Esnaf İbrahim Taşkın  Esnaf Faik Birkan Oğlu Fabrikatör Harun Yüksel  Banka Müdürleri. Cavit Ulaşlı Berati Kefeli Cavit Akkaya Cevdet Ulaşlı Öğretmenler  Hamit Bakır Fevzi Baç  Süreyya Tok Hasan Hosanlı Nurettin Füsunoğlu Burhan İçelli Oğlu Abdurrahman Özkan Hayri Doğan- Siyami Ünal- Hasan Hosanlı Halil Uysal Remzi Soysal  Belediye Başkatibi Necdet Say dernek üyeleri toplandı öğretmen Süreyya Tokun önerisi İle heykelin ünlü Heykeltraş Prof. Nusret Sümere Yaptırılmasına karar verildi.. Heykeltraş Erbaaya geldi. Heykelin maketini dernek üyelerine gösterdi. Kayalar arasından güneş gibi doğan bir tasarım.  Herkes beğendi. Yalnız esnaf Mehmet Özbek beğenmedi. ( Böyle Heykel Olmaz Elinde Kılıç Heybetli Bir Heykel Olmalı ) dedi. Bu söz üzerine çok alıngan olan heykeltraş çok kızdı. Toplantıyı terk edip İstanbula gitti. Daha sonra Kaymakam Ali Haydar Sinan Güven Öğretmen Siyami Ünal İle Öğretmen Hasan Hosanlıyı İstanbula Güzel Sanatlar Akademisine Araştırma İçin Gönderdi. Onlar orada öğretim üyesi  asistan Ferit Özşenle anlaşmışlar.  Ferit Bey den aylar sonra telefon geldi. Kalıplarım hazır diye  Kaymakam bey beni İstanbula gönderdi.  Akademiye gittim Ferit Beyi kalıpları ve malzemelerini  Erbaa otobüsüne koyup Erbaaya geldik. Ferit Bey ilk gece Belediye Otelinde çok üşümüş onu evime aldım ve bir hafta misafir ettim. Belediye den 4 işçi ben ve oğlum Tahir Ferit Beye yardım edip heykeli yaptık. 4-Aralık 1971 de törenle açılışını yaptık. Heykelin arkasındaki kabartmaları ben yapmıştım. Yeni yeri de güzel olmuş  yeni heykelde çok güzel  beğendik. Sekiz on vatandaşla gördük seyrettik. Vatandaşlar arkasına  yanlarına kurtuluş savaşında kağnılarla cephane çeken köylülerin kabartmalarını istediler. Bu İsteğimizi Başkana ilet dediler. Sevgilerimle başarılarının devamını diliyorum.


Bu haber 39 defa okundu.

Benzer Haberler

İHALE İLANI T.C. TOKAT İL ÖZEL İDARESİ Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Tokat İli Erbaa İlçesi Çevresu Köyü Revakbaba Camii Restorasyon ile Revakbaba Türbesi Onarımı ve Revize Restorasyon İşiuygulama işi Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliğinin  23. Maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cuma, Oca.19.2018 - 10:17

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALTYAPI MALZEMELERİ ALIMI İHALE İLANI

Altyapı Malzemeleri Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cuma, Oca.19.2018 - 10:15

İlan Vergi Dairesi Müdürlüğünden

6183 SAYILI A.A.T.U.H.K GÖRE İLANEN TEBLİĞ YAPILAN ÖDEME EMRİ LİSTESİDİR

Cuma, Oca.19.2018 - 10:13

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2016/9540 ESAS.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cuma, Oca.19.2018 - 10:08

ERBAA ESNAF VE SANATKARI KONGRESİNİ YAPTI

ERBAA ESNAF VE SANATKARI KONGRESİNİ YAPTI

Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi Yapıldı.


Cumartesi, Oca.13.2018 - 19:30
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.