İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

OKURYAZAR BULUŞMALARI İÇİN TOKAT’TAYIZ...

Cumartesi, Ara.30.2017 - 22:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Okullu Okulsuz Okuyoruz, Yazıyoruz” projesi okuryazar buluşmaları kapsamında öğrencilerle, şair ve yazarlar ile bir araya geliyor.

2017 yılında Okuma Kültürü alanında oldukça hareketli olan Tokat ilinde yazarlar ve şairler öğrencilerle buluşuyor, okuyan, düşünen, araştıran ve üreten nesil için çalışmalar aralıksız sürüyor. 2017 yılı Mayıs ayında bir hafta okuryazar buluşmalarına bende katılmıştım.

Yine 3-4 Kasım 2017 tarihlerinde Tokat Belediyesi Kitap Günlerinde Tokatlı eğitimci-şair ve yazar olarak bulunmuştum. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ve katkılarıyla fuar çok canlı olmuş, hedeflere ulaşılmış, yeni kitap günleri için olumlu sonuçlanmıştır.

Yılın son günleri 25-29/12/ 2017 tarihlerinde Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği; “Okullu Okulsuz, Okuyoruz Yazıyoruz” projesi “Okur Yazar Buluşmaları” kapsamında, Zile, Pazar, Turhal ilçelerinde ve Tokat merkez liselerinde öğrencilerle bir araya gelmek için Tokat’tayız.

25-26 Aralık 2017 tarihlerinde Tokat’ın Zile İlçesinde sırasıyla 75. Yıl Anadolu Lisesi, Zile Dinçerler MTAL, Zile MTAL, İMKB Anadolu Lisesinde öğrencilerle bir araya geldik.  27 Aralık 2017 Çarşamba günü öğleden önce Pazar Üzümören ÇPL, Öğleden sonra Tokat Merkez Z kütüphanesinde programımızı yaptık.

Projeyi hayata geçiren Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı başta olmak üzere il yöneticilerine, program koordinatörü Türkçe öğretmeni Keziban Yıldırım Özcan’a, 
Zile programının ilk günü beni yalnız bırakmayan Maarif Müfettişleri Başkanı Halis Nural’a, teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Zile İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Şube müdürü Fethi Sayış, Okul müdürleri Bayram Polattimur, Serkan Kazan, İbrahim Tokuşcu, Nail Seçkin'e, müdür yardımcılarına, programa katılan öğretmenlere, şiir tadında sohbet ettiğimiz sevgili öğrencilere çok teşekkür ediyorum.

Firuzan şiirimi okuyarak bana sürpriz yapan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni şair-yazar Hayati Yolcu'ya, öğrenci Talha Alperen Bozak’a teşekkür ediyorum.

Okunmakta olan yazımızı 27.12.2017 Çarşamba günü Pazar Özümören ÇPL ve Tokat Merkez Z kütüphanesinde programımızı tamamlıyor, akşam yazıyorum.  

Her iki programda da şiir tadında sohbetimizi tamamlıyoruz. Programa Pazar İlçe Milli Müdürü Zekeriya Gökçe ile birlikte şube müdürü Mehmet Durmaz, Okul müdürü Hasan Kazancı'ya, müdür yardımcısı, başta Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olmak üzere programa katılan öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ediyorum.

 

 

 

28.12.2017 Perşembe Turhal, 29.12.2017 Cuma günü Tokat merkezde ikişer lise de yaptığımız programlarla ilgili 2. Yazım da okuyucularıma önümüzdeki günlerde sunacağım. .

Programımıza katılan yönetici ve öğretmenlerinde olumlu görüşleri ile koordinatör Keziban Yıldırım Özcan’la yaptığımız söyleşinin, adına “Şiir tadında sohbet” diyoruz. Hayırlı olsun.

Yazımı Firuzan şiirimin ilk iki kıtası ile tamamlıyorum.

Şimdi yüreğime karlar yağıyor

Dağ yangınları sönmüyor Firuzan.

Gözlerimden kalbime gül akıyor

Kimseye sözüm geçmiyor Firuzan.

 

Aklın iflas ettiği anlardayım

Vurgun yemiş günün saflarındayım

Akşama yürüyen sevdalardayım

Gecemi, gündüze kardım Firuzan…

            Osman BAŞ


Bu haber 75 defa okundu.

Benzer Haberler

İHALE İLANI T.C. TOKAT İL ÖZEL İDARESİ Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Tokat İli Erbaa İlçesi Çevresu Köyü Revakbaba Camii Restorasyon ile Revakbaba Türbesi Onarımı ve Revize Restorasyon İşiuygulama işi Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliğinin  23. Maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cuma, Oca.19.2018 - 10:17

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALTYAPI MALZEMELERİ ALIMI İHALE İLANI

Altyapı Malzemeleri Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cuma, Oca.19.2018 - 10:15

İlan Vergi Dairesi Müdürlüğünden

6183 SAYILI A.A.T.U.H.K GÖRE İLANEN TEBLİĞ YAPILAN ÖDEME EMRİ LİSTESİDİR

Cuma, Oca.19.2018 - 10:13

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2016/9540 ESAS.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cuma, Oca.19.2018 - 10:08

ERBAA ESNAF VE SANATKARI KONGRESİNİ YAPTI

ERBAA ESNAF VE SANATKARI KONGRESİNİ YAPTI

Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi Yapıldı.


Cumartesi, Oca.13.2018 - 19:30

Bu Yazarın Diğer Yazıları

BİR EĞİTİM VE AYDINLANMA NEFERİ HAYRİ DOĞAN

İnsan hayatının çok azını başkalarıyla paylaşır. Yaşadıkları ile ilgili yazılacak, paylaşılacak, ölümsüzleştirilecek olan ayrıntılarını yayınlayanların sayısı çok azdır. Kendi ekseni


Perşembe, Ara.14.2017 - 23:56

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Ben bir öğretmenim. Mesleğe sınıf öğretmeni olarak başladım. Daha on yaşında ilkokul öğrencisi iken mesleğime karar vermiş, öğretmen olacaktım. Öğretmen


Cuma, Kas.24.2017 - 12:36

TOKAT BELEDİYESİ KİTAP GÜNLERİ

31 Ekim- 08 Kasım 2017 tarihlerinde Tokat Belediyesi Kitap günleri yapılıyor. Kasım 1994 yılından Eylül 2011 yılları arasında görev yaptığım


Pazartesi, Kas.06.2017 - 23:44

TÜRK DÜNYASI ŞAİRLERİ TÜRKİSTAN’DA BULUŞTU

TÜRK DÜNYASI ŞAİRLERİ TÜRKİSTAN’DA BULUŞTU 25-26 Ağustos 2017 tarihlerinde Türk Dünyası Kültür Başkenti Türkistan’da (Kazakistan) Molla Penah Vagif’in doğumunun 300.


Perşembe, Eyl.07.2017 - 22:23

TÜRK DÜNYASI ŞAİRLERİ TÜRKİSTAN’DA BULUŞTU

TÜRK DÜNYASI ŞAİRLERİ TÜRKİSTAN’DA BULUŞTU 25-26 Ağustos 2017 tarihlerinde Türk Dünyası Kültür Başkenti Türkistan’da (Kazakistan) Molla Penah Vagif’in doğumunun 300.


Perşembe, Eyl.07.2017 - 22:22

KELKİT GÖZYAŞI DÖKÜYOR (2)

Altı yaşındayım. Köyde oyun oynadığım ve günün büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğim arkadaşlarım okula başlayınca yalnız kaldım. Birkaç gün sonra


Pazar, Ağu.20.2017 - 14:25

KELKİT GÖZYAŞI DÖKÜYOR

KELKİT GÖZYAŞI DÖKÜYOR Düz arazinin tam ortasında akıyor, rahat ve yatağına uyumlu, huzurlu yılları deviriyordu. Deniz seviyesi ile iki yüz


Pazartesi, Ağu.14.2017 - 16:04

TOKAT’TA GÜZEL GÜNLER…


Cumartesi, Haz.24.2017 - 11:19

MÜBAREK GÜNLERDE DUYGUSAL ANLAR

Gecenin sessizliği beni kendisine alıp istediği yöne götürdüğü anlardayım. Vakit gecenin bütün yükünü ve sorumluluğunu üzerime salmış, yoluna devam ediyor.


Pazartesi, Haz.12.2017 - 23:30

TÜRKİYE - GÜRCİSTAN BEKTAŞÎ KÜLTÜRÜ VE OZANLAR SEMPOZYUMU

Yolculuğa başlamadan önce evde yapılan hazırlıklar vardır. Birkaç gün önceden en ince ayrıntıya kadar planlanır. Eksiksiz bir çalışma yol boyunca


Perşembe, Tem.14.2016 - 13:53

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.