İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

BAĞIMSIZ TÜRKİYE BAĞIMSIZ BASIN

Perşembe, Oca.11.2018 - 13:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

 

BAĞIMSIZ TÜRKİYE BAĞIMSIZ BASIN

  Anadolu’ya ilk geldiğimiz günlerden itibaren haçlı dünyasının aklında tek bir fikir vardır. O da Türkleri bu coğrafyadan atmak ve gedikleri topraklara geri göndermektir. Kısaca Hilal- haç arasındaki kavga diye isimlendirdiğimiz bu savaş son birkaç yüzyıldır daha da yoğunlaştı ve haçlı zihniyeti bu amacına 100 yıl önce kavuşacaktı. Ta ki karşılarına dikilen kahraman Türk evlatları olmasaydı.

  Şimdi bugün yine aynı kavga ve yine aynı senaryolar uygulanmakta isimler değişse de kavga yine bu topraklarda verilmektedir. Son birkaç yılda daha da derinleşen ve cepheleri belirginleşen bu savaşta devletimizi idare edenlere büyük görevler düşmekte ve devletimizi siyasi karmaşa ortamına sürüklemeden bu anafordan çıkarmak zorundadırlar. Geçmişte yaşanan acı örnekler ele alındığı zaman son dönemde balkan savaşlarında yaşadıklarımız ders olmalı siyasi istikrarsızlık sözü rafa kaldırılmalıdır. Meclise giren her parti ve milletvekili meclise girdikten sonra, milli konularda siyasi kimliğini bir kenara bırakmalı ve devletine sahip çıkacak her türlü girişimi göğsünü gere gere yapmalıdır.

  Böyle bir ortamda partilerin düşünmesi gereken baraj veya seçim değil mevcut şartlarda her türlü önlemin alınmasını, ivedi bir şekilde sağlamak olmalıdır. Etrafımızdaki ateş çemberi iyice daralmakta ve etrafa düşen ateş artık bizi de kendine çekmektedir. Bu çıkmazdan kurtulmak için sadece siyasilere değil toplumun tüm fertlerine iş düşmekte ve herkes üzerine düşeni hakkıyla yapmak zorunda olmalıdır.

  Bu oyunda en çok görev düşen kurumların başında da basın organları gelmekte ve gerçekleri milletine olduğu gibi yansıtmaya çalışmalıdır. Yerel basın da elinden gelenin en güzelini yapmaya çalışırken artık kuru çekişmelere fırsat vermemeli ve tüm imkanlarıyla bu mücadelede yerini almalıdır.

 Böyle bir dönemde şahsi veya parti çıkarını düşünen veya siyasi geleceği uğruna oy hesabı yapıp günlük dedikoduyla iş çevirmeye çalışanlar bu hesaptan önce büyük şeytanın Suriye’de tek tipte kaç tane terörist yetiştirdiğinin hesabını yapmalı ve ondan sonra oturacağı koltuğun önceliğini düşünmelidir. Sadece Suriye değil tüm komşularımızda ve düşmanlarımızda bizi yemek için fırsat kollamakta ve en ufak bir açığımızı yakaladıklarında fırsatı kaçırmayacaklarını belli etmektedirler.

 Bağımsız bit Türkiye’nin gurur kaynağı bağımsız basın için mücadele etmek en büyük vazifemiz olmalıdır.

  Basın kuruluşlarımızın ve basın yayın sektöründe mücadele eden tüm arkadaşlarımızın gününü kutlar. Mücadelelerinde, Allah’tan kolaylıklar vermesini dilerim.

Fatih KAPLAN 11.01.2018


Bu haber 220 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

MİRAÇ VE İMAN


Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'


Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK


Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07

DUA ORDUSUNU KURALIM


Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.