İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

BAĞIMSIZ TÜRKİYE BAĞIMSIZ BASIN

Perşembe, Oca.11.2018 - 13:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

 

BAĞIMSIZ TÜRKİYE BAĞIMSIZ BASIN

  Anadolu’ya ilk geldiğimiz günlerden itibaren haçlı dünyasının aklında tek bir fikir vardır. O da Türkleri bu coğrafyadan atmak ve gedikleri topraklara geri göndermektir. Kısaca Hilal- haç arasındaki kavga diye isimlendirdiğimiz bu savaş son birkaç yüzyıldır daha da yoğunlaştı ve haçlı zihniyeti bu amacına 100 yıl önce kavuşacaktı. Ta ki karşılarına dikilen kahraman Türk evlatları olmasaydı.

  Şimdi bugün yine aynı kavga ve yine aynı senaryolar uygulanmakta isimler değişse de kavga yine bu topraklarda verilmektedir. Son birkaç yılda daha da derinleşen ve cepheleri belirginleşen bu savaşta devletimizi idare edenlere büyük görevler düşmekte ve devletimizi siyasi karmaşa ortamına sürüklemeden bu anafordan çıkarmak zorundadırlar. Geçmişte yaşanan acı örnekler ele alındığı zaman son dönemde balkan savaşlarında yaşadıklarımız ders olmalı siyasi istikrarsızlık sözü rafa kaldırılmalıdır. Meclise giren her parti ve milletvekili meclise girdikten sonra, milli konularda siyasi kimliğini bir kenara bırakmalı ve devletine sahip çıkacak her türlü girişimi göğsünü gere gere yapmalıdır.

  Böyle bir ortamda partilerin düşünmesi gereken baraj veya seçim değil mevcut şartlarda her türlü önlemin alınmasını, ivedi bir şekilde sağlamak olmalıdır. Etrafımızdaki ateş çemberi iyice daralmakta ve etrafa düşen ateş artık bizi de kendine çekmektedir. Bu çıkmazdan kurtulmak için sadece siyasilere değil toplumun tüm fertlerine iş düşmekte ve herkes üzerine düşeni hakkıyla yapmak zorunda olmalıdır.

  Bu oyunda en çok görev düşen kurumların başında da basın organları gelmekte ve gerçekleri milletine olduğu gibi yansıtmaya çalışmalıdır. Yerel basın da elinden gelenin en güzelini yapmaya çalışırken artık kuru çekişmelere fırsat vermemeli ve tüm imkanlarıyla bu mücadelede yerini almalıdır.

 Böyle bir dönemde şahsi veya parti çıkarını düşünen veya siyasi geleceği uğruna oy hesabı yapıp günlük dedikoduyla iş çevirmeye çalışanlar bu hesaptan önce büyük şeytanın Suriye’de tek tipte kaç tane terörist yetiştirdiğinin hesabını yapmalı ve ondan sonra oturacağı koltuğun önceliğini düşünmelidir. Sadece Suriye değil tüm komşularımızda ve düşmanlarımızda bizi yemek için fırsat kollamakta ve en ufak bir açığımızı yakaladıklarında fırsatı kaçırmayacaklarını belli etmektedirler.

 Bağımsız bit Türkiye’nin gurur kaynağı bağımsız basın için mücadele etmek en büyük vazifemiz olmalıdır.

  Basın kuruluşlarımızın ve basın yayın sektöründe mücadele eden tüm arkadaşlarımızın gününü kutlar. Mücadelelerinde, Allah’tan kolaylıklar vermesini dilerim.

Fatih KAPLAN 11.01.2018


Bu haber 302 defa okundu.

Benzer Haberler

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

VEFAAT VE BAŞSAĞLIĞI

VEFAAT VE BAŞSAĞLIĞI VEFAAT VE BAŞSAĞLIĞI

Cumartesi, Haz.30.2018 - 13:37

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.