İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz: “Sözler Uçtu, Ama Tokatlı Uçamadı!“

Cumartesi, Oca.13.2018 - 14:23
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Tokat Milletvekili Kadim Durmaz: “Sözler Uçtu, Ama Tokatlı Uçamadı!“

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi havaalanına inecek diye sordu? 

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi havaalanına inecek diye sordu? 
Tokat Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Durmaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tokat ziyareti sebebiyle Tokat'ta söz verilip bir türlü tamamlanmayan havalimanını tekrar gündeme getirdi.
SÖZLER UÇTU, AMA TOKATLI UÇAMADI!
Durmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Sayın Erdoğan Tokatlılara ne sözler verecek bilmiyoruz, ama zamanında birçok Bakanın tarihe geçmiş sözleri var! Ne yazık ki sözler uçtu, ama Tokatlı uçamadı! Biz üç bütçedir Tokat havalimanını konuşuyoruz, her bakan Tokatlı 'ya bir söz veriyor ama havalimanı bir türlü tamamlanamıyor.
Olağanüstü hâl var, kanun hükmünde kararnameler var, küçük küçük enerji projeleri, maden projeleri KHK ile acele kamulaştırılırken, Tokat havalimanı buna dâhil edilmedi.
Bizim havalimanımıza referanduma kadar iki uçak iniyordu, hem Bora Jet hem de Anadolu Jet.
Referandum bitti, ondan sonra Tokat'a uçak inmiyor.
Sayın Erdoğan her yerde duble yollarla, havaalanlarıyla övünüyor, Tokat'ta ne ile övünecek? Bir türlü bitmeyen yollarla mı, bitmeyen havalimanıyla mı?
Sayın Erdoğan Tokat'a nasıl gidecek hangi havalimanını kullanacak?
O zaman görmeyecek mi eksiğimizi?
Görecek, ama bu eksik 15 yıllık AKP iktidarının eksiğidir!
Tokat halkını, kendilerine oy veren Tokat halkını üvey evlat yerine koyan hükümetin eksiğidir!
Başbakan Binalı Yıldırım'ın Bakan iken 15 Aralık 2012 tarihinde çevre yolunun açılışında 2013 yılında kamulaştırma işlemlerini bitirip, 2015 te faaliyete geçeceği dediği yeni Havalimanı sözünü hatırlatan Durmaz “bugün Başbakan verdiği sözü tutmuş olsaydı, biz bu sorunu yaşamayacaktık.” dedi
“Tokat halkı yeni bir Havalimanının yapılmasını beklerken bugün mevcut uçuşlar da iptal edildi!
Tokat'a komşu Amasya, Ordu, Samsun, Sivas illerindeki havalimanların da haftanın her günü, farklı firmaların, farklı saatlerde birden fazla alternatifli ve dış hat bağlantılı uçuşları var.
Baktığımızda uçakların doluluk oranı ortalama %70-80 in altına hiç düşmemiş. 2016 yılında Tokat Havalimanı'nı 53.004 vatandaşımız kullanmış.
Erzincan ilimizin 262 bin nüfusu var. Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları her gün İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen'e, İzmir'e ve Ankara'ya düzenli uçuş seferleri var. Yine başka bir ilimiz Bingöl'ün 269 bin nüfusu var. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in İstanbul ve Ankara'ya düzenli uçuş seferleri var.
Yine illere baktığımızda Isparta'nın 427 bin, Kastamonu'nun 376 bin, Kars'ın 289 bin, Siirt'in 322 bin, Nevşehir'in 290 bin, Sinop'un 205 bin, Iğdır'ın 192 bin, Muş'un 406 bin nüfusu var ama birden fazla firmanın farklı illere düzenli uçuşları var.
Denizi doldurup havalimanı yapılıyor, bunu önemsiyorum. 750 Milyon TL ye mal olacak Rize-Artvin illerinin nüfusu 499 bin, Tokat'ın nüfusu 602 bin.
Ama bizim 602 bin nüfusumuz olmasına rağmen bırakın yeni havalimanını sadece İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına olan uçuşlarımızda iptal edildi.
Sn. Cumhurbaşkanına sesleniyorum: “Herhalde Tokatlı çok kolay oy vermenin bedelini ödüyor. Biz günde üç uçak değil, Atatürk
Havalimanına bir uçuş istiyoruz. Bunun da Tokatlının hakkı olduğuna inanıyoruz. Hükümet acilen Türk Hava Yolları veya Anadolu Jet bünyesinde Tokat'ın uçuş sorununu çözmelidir. Tokat'ı ve Tokatlıları bu kadar da yok sayamazsınız.
Tokatlı her seçim Türkiye ortalamasının üzerinde oy verdi.
Tokatlı bunu hak etmiyor.!

Bu haber 400 defa okundu.

Benzer Haberler

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

VEFAAT VE BAŞSAĞLIĞI

VEFAAT VE BAŞSAĞLIĞI VEFAAT VE BAŞSAĞLIĞI

Cumartesi, Haz.30.2018 - 13:37
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.