İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Kitap Şuuru Erbaa'da

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Kitap Şuuru Erbaa'da

Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 
Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 
Erbaa'da faaliyete geçen ve bir grup gönüllü insandan oluşan “ Okuyan Kalemler Grubu” ilk faaliyetini 09/02/2018 tarihinde Erbaa Gençlik Merkezinde gerçekleştirdi. Kitap şuuru etkinliğinin ülke genelinde hızla yayılması ve bu etkinliğin ilçemizde de faaliyete geçmesi olumlu karşılanırken etkinliğin düzenlenmesinde büyük katkıları olan ilçemiz eğitimcilerinden; Murat Özer etkinlik hakkında gazetemize verdiği demeçte; “ etkinliğin amacı, toplumun her kesimini okumaya teşvik etmek, özellikle de gençler arasında okumanın kazandırılması ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Her hafta yapmayı planladığımız etkinliğimize okumaya istekli olan, okumayı ve dinlemeyi seven, kendini ifade etmeye çalışan insanlarımızı davet ediyoruz. Bizim için en önemlisi toplumumuzun değerlerine bağlı kalarak geleceğini inşa etmesidir. Bu çalışmaya toplumun inşasında önemli paya sahip eğitimci arkadaşlarımızı ve Erbaa'lı hemşerilerimizi bekliyoruz.” Diyerek, bizleri aydınlattı. 
Kitap şuuru faaliyetinin ilçemizde başlamasına katkıda bulunan bir diğer isim olan, gazetemiz köşe yazarlarından Fatih Kaplan ise faaliyet hakkında yaptığı açıklamada; “ Türkiye genelinde bir ekol olmaya başlayan, 'Kitap Şuuru' faaliyetinin amacının gençlerin kitap okumasını teşvik etmenin yanı sıra okuduğunu anlamasını, anladığını anlatmasını, anlatırken kendini ifade yeteneğinin gelişmesini amaçlıyoruz. Bu faaliyetle beraber ' Okuyan Kalemler grubunu' Erbaa'da faaliyete geçirdik ki bu grup; ilçemizde sadece -Kitap Şuuru- faaliyetini değil gelecek dönemlerde, ilçemizde tiyatro, müzikalçalışma ve konser faaliyetlerinde bulunmak üzere bir grup olarak kurduk. Bu grupta şu anda devam eden bir tiyatro çalışması ve bünyesinde de tamamen gönüllü gençlerden oluşan ' kim bunlar' tiyatro ekibi çalışmalarına devam etmektedir. Hali hazırda gençlik merkezi bünyesinde ilçemizi temsil eden grup bu tiyatrodan sonra sahneye bir başka oyunla çıkacak ve Erbaa'da sanat denince akla ilk gelen grup olarak adından söz ettirecektir. 
Devleti ve milleti için bir şeyler yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı ve dostlarımızı tüm faaliyetlerimize bekliyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı. 
Her Cuma akşamı yapılması planlanan faaliyetin yanısıra ilçemizde birçok etkinliğe imza atmak için ellerinden gelenin en güzelini yapmayı kendilerine dert edinen gençlerimizden ve ilk etkinlikte kitap sunumu yapan Kübra Batman'da gazetemize verdiği demeçte; “ bu hafta ikincisini gerçekleştireceğimiz kitap şuuru etkinliğinde ilk sunumu yapma şerefi bana nasip oldu. İnanıyorum ki bu etkinlik bundan sonra her hafta düzenlenecek ve devamında ise Erbaa'mızda düzenlenen etkinliklerle ilçemiz kendinden söz ettirecektir. 
Bana bu fırsatı veren, Okuyan Kalemler grubuna teşekkür ediyor ve tüm faaliyetlerinde başarılar diliyorum.” 
Diyerek, ilçemizdeki bu faaliyete olan desteğini ve güvenini yineledi. 
  Bizlerde yıllardır ilçemizde faaliyet gösteren basın-yayın kuruluşu olarak 'Okuyan KalemlerGrubuna' her zaman destek olacağımızı bildirir ve tüm faaliyetlerinde başarılar dileriz. 
Erbaa okuyor, okudukça gelişecek ve değişecek…

Bu haber 816 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.