İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN MU?

Pazar, Nis.22.2018 - 23:05
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN MU?

  Dünyada çocuklara armağan edilen ve geleceğin çocukların elinde olduğunu ispatlayan ve her daim onlara güvendiğini tüm dünyaya deklare eden bir milletin bayramı 23 Nisan. Devletimiz çocuklarımıza o kadar çok güveniyor ve onları o kadar çok seviyor ki, o gün devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar tüm görevler çocuklara emanet ediliyor. Onların her istediği emir telakki edilip her emri de yerine getiriliyor.

  Çocuklara verdiği değeri ve önemi yeryüzünde ispatlayan devletimize de onun bu duruşunu kanıtlayan ordu yaraşır ki. Dünyada Türk ordusunu ve askerini görünce sevinmeyen ne bir çocuk var nede bir anne!

 Al yıldızlı bayrağı gördüğünde dünyalar onların oluyor ve onlara kollarını açıp sofrasına misafir ediyor. Bu manzara dün Bosna’da bugün dünyanın herhangi bir noktasında da olsa değişmiyor. İnsanlığın yerle bir edildiği tüm coğrafyalarda insanların tek bir umudu var o da; Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti! Afrika’da açlıktan ölmeye mahkûm edilen çocuklar. Mynamar’da sır Müslüman olduğu için diri diri toprağa gömülmeyi bekleyen bebeler. Doğu Türkistan’da aile düzenini ortadan kaldırmak için içlerine yerleştirilen Çin’li yetkililere isyan eden çocuklar. Ortadoğu’da organ mafyasına kurban gitmemek için yol gözleyen yavrular. Akdeniz’in ortasında küçük kayıklara doldurulan ve derin sularda boğulmaktan kurtulmaya çalışan sabilerin hepsi bizi bekliyor. Dünya genelindeki acı ve ızdırapları yazmaya çalışsak sayfalar yetmez fakat umudun adını yazmak gerekirse tek bir kelime yetmekte. Tek umut Türk milleti!

  Bizden başka kim bu yardım bekleyen insanlara elini uzatır? Kim sıcak bir aş rahat bir ev ortamı sağlar bu insanlara. Kim düşünür bizim düşündüğümüz kadar. Kim ekmeğini böler ve yarısını bu insanlara uzatır. Şimdi bir bakın dünya geneline bir yardıma ihtiyacı olan milletler var birde onları sömürmeye çalışan İLLET’ler var. Bu illet’lere karşı ise duracak tek bir millet var.

 Bir de bu milletin düşmanları var. Bu cumhuriyetin ve bu devletin düşmanları var. İşte, tüm bu düşmanlara karşı da bizim çocuklarımız var. Dünya döndükçe ne bu millet iyilikten vazgeçecek ne de bu kavga sona erecek. Bizler de bu kavgada çocuklarımıza gereken değeri verecek ve bu güzel günlerde onlara devletimizin ve milletimizin önemini anlatacak. Onlara verdiğimiz değere karşılık yarın onlardan ne istiyor isek onları da ona göre yönlendireceğiz. Türk milleti tüm düşmanlarına karşı bu vazifelerini asla unutmayacak ve günü geldiğinde tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu güzel günü tüm dünya genelinde kutlayıp çocuklara verdiği değeri tüm dünyaya kanıtlayacak. Tarihi yazan, yöneten ve değiştiren yüce Türk milleti yazdığı en son destanlarla yine tarih sahnesindeki yerini alacak ve tüm dünyada egemen olmaya çalışan emperyalistlerin, kapitalist oyunlarını yerle bir edecektir. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa mutlaka bir gün bu oyunlar bunların kafasına geçecektir. Çocuklarımız bu amaç için var ve var olacaklar.

  Çocuklarımızın bayramı kutlu, dünya çocuklarının gözü umutlu olsun. Yüce Türk milleti var olsun.

  Ne mutlu; “varlığım Türk varlığına armağan olsun.” Diyebilene…

  Fatih KAPLAN 23/04/2018


Bu haber 196 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19

Bu Yazarın Diğer Yazıları

AFFET BİZİ MAREŞAL'İM!


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 07:39

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN


Pazartesi, Ağu.13.2018 - 12:52

KÜRŞAT VE ENVER PAŞA


Pazartesi, Ağu.06.2018 - 10:48

'EZELİ MÜTTEFİKİMİZ' DEMİŞ Kİ!


Perşembe, Ağu.02.2018 - 09:53

KİMİN POLİSİ VE DOKTORU SUNUZ?


Pazartesi, Tem.30.2018 - 11:44

ŞEHİT DR. SADIK AHMET VE MÜCADELE ADAMLIĞI


Perşembe, Tem.26.2018 - 09:52

ERBAA'DA ÇOCUKLARIN BEDİR DEDESİ VARDI


Pazartesi, Tem.23.2018 - 11:53

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.