İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN MU?

Pazar, Nis.22.2018 - 23:05
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN MU?

  Dünyada çocuklara armağan edilen ve geleceğin çocukların elinde olduğunu ispatlayan ve her daim onlara güvendiğini tüm dünyaya deklare eden bir milletin bayramı 23 Nisan. Devletimiz çocuklarımıza o kadar çok güveniyor ve onları o kadar çok seviyor ki, o gün devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar tüm görevler çocuklara emanet ediliyor. Onların her istediği emir telakki edilip her emri de yerine getiriliyor.

  Çocuklara verdiği değeri ve önemi yeryüzünde ispatlayan devletimize de onun bu duruşunu kanıtlayan ordu yaraşır ki. Dünyada Türk ordusunu ve askerini görünce sevinmeyen ne bir çocuk var nede bir anne!

 Al yıldızlı bayrağı gördüğünde dünyalar onların oluyor ve onlara kollarını açıp sofrasına misafir ediyor. Bu manzara dün Bosna’da bugün dünyanın herhangi bir noktasında da olsa değişmiyor. İnsanlığın yerle bir edildiği tüm coğrafyalarda insanların tek bir umudu var o da; Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti! Afrika’da açlıktan ölmeye mahkûm edilen çocuklar. Mynamar’da sır Müslüman olduğu için diri diri toprağa gömülmeyi bekleyen bebeler. Doğu Türkistan’da aile düzenini ortadan kaldırmak için içlerine yerleştirilen Çin’li yetkililere isyan eden çocuklar. Ortadoğu’da organ mafyasına kurban gitmemek için yol gözleyen yavrular. Akdeniz’in ortasında küçük kayıklara doldurulan ve derin sularda boğulmaktan kurtulmaya çalışan sabilerin hepsi bizi bekliyor. Dünya genelindeki acı ve ızdırapları yazmaya çalışsak sayfalar yetmez fakat umudun adını yazmak gerekirse tek bir kelime yetmekte. Tek umut Türk milleti!

  Bizden başka kim bu yardım bekleyen insanlara elini uzatır? Kim sıcak bir aş rahat bir ev ortamı sağlar bu insanlara. Kim düşünür bizim düşündüğümüz kadar. Kim ekmeğini böler ve yarısını bu insanlara uzatır. Şimdi bir bakın dünya geneline bir yardıma ihtiyacı olan milletler var birde onları sömürmeye çalışan İLLET’ler var. Bu illet’lere karşı ise duracak tek bir millet var.

 Bir de bu milletin düşmanları var. Bu cumhuriyetin ve bu devletin düşmanları var. İşte, tüm bu düşmanlara karşı da bizim çocuklarımız var. Dünya döndükçe ne bu millet iyilikten vazgeçecek ne de bu kavga sona erecek. Bizler de bu kavgada çocuklarımıza gereken değeri verecek ve bu güzel günlerde onlara devletimizin ve milletimizin önemini anlatacak. Onlara verdiğimiz değere karşılık yarın onlardan ne istiyor isek onları da ona göre yönlendireceğiz. Türk milleti tüm düşmanlarına karşı bu vazifelerini asla unutmayacak ve günü geldiğinde tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu güzel günü tüm dünya genelinde kutlayıp çocuklara verdiği değeri tüm dünyaya kanıtlayacak. Tarihi yazan, yöneten ve değiştiren yüce Türk milleti yazdığı en son destanlarla yine tarih sahnesindeki yerini alacak ve tüm dünyada egemen olmaya çalışan emperyalistlerin, kapitalist oyunlarını yerle bir edecektir. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa mutlaka bir gün bu oyunlar bunların kafasına geçecektir. Çocuklarımız bu amaç için var ve var olacaklar.

  Çocuklarımızın bayramı kutlu, dünya çocuklarının gözü umutlu olsun. Yüce Türk milleti var olsun.

  Ne mutlu; “varlığım Türk varlığına armağan olsun.” Diyebilene…

  Fatih KAPLAN 23/04/2018


Bu haber 101 defa okundu.

Benzer Haberler

CHP Tokat 2. Sıra Adayı Hasan Efe Uyar Erbaa' lı

CHP Tokat 2. Sıra Adayı Hasan Efe Uyar Erbaa' lı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat İl Başkanlığı 27. Dönem Milletvekili aday tanıtım toplantısını dün İl Başkanlığında gerçekleştirdi.

Perşembe, May.24.2018 - 17:12

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/12086 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Cuma, May.18.2018 - 16:08

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk 12 Mayıs Cumartesi günü Tokat'ın Erbaa ilçesinde konser verecek.

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:33

Bu Yazarın Diğer Yazıları

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

KUDÜS-SİYONİZM VE BİZ


Pazar, May.13.2018 - 23:54

CUMHUR VE CUMHURLA DALGA GEÇENLER


Perşembe, May.10.2018 - 11:30

SEÇİM-GEÇİM MESELESİ


Pazartesi, May.07.2018 - 10:45

YAŞASIN 29 NİSAN KUT'UL AMARE ZAFERİMİZ


Pazartesi, Nis.30.2018 - 07:52

CAHAR DUDAYEV VE "BİZİM DAĞLILAR"


Çarşamba, Nis.25.2018 - 23:42

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.