Buket Çiçekçilik Erbaa

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Erbaa Müftülüğünden İftar Yemeği

Salı, Haz.06.2017 - 15:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Erbaa Müftülüğünden İftar Yemeği

   Erbaa müftülüğü Evyaba Kur’an kursunda iftar yemeği verdi.

 

  Erbaa müftülüğü Evyaba Kur’an kursunda iftar yemeği verdi.

          Erbaa müftülüğünün her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği iftar programı, bu sene 05.06.2017 tarihinde Evyaba Kur’an kursunda verilen iftar yemeği ile devam etti.

       İnşaatına 2013 yılında başlanılan ve Türkiye Diyanet Vakfı, Erbaa Müftülüğü ve hayırseverlerin desteği ile 2017-2018 öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan ve hizmete açıldığında 100 öğrencinin eğitim ve barınma ihtiyacını karşılayacak olan ve gündüz eğitimi ile birlikte toplam da 225 öğrencinin öğrenim gördüğü Evyaba Kur’an Kursu toplantı salonunda düzenlenen iftar programına, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, ilçe müftümüz Mehmet Ceylan ve kamu kurum temsilcileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

       Erbaa müftümüz Mehmet Ceylan iftar yemeği münasebetiyle yaptığı açıklamada, ‘‘gelenekselleştirdiğimiz iftar etkinliğini bu yılda yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi’’. İlçe müftümüz yaptığı değerlendirmede“On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı,  iyilik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı yeniden canlandırarak akrabalık, komşuluk ve din kardeşliği ilişkilerimizin yeniden inşasında önemli fırsatlar sunmaktadır. Mübarek ay içerisinde verilen iftarlarda müminler arasındaki beraberlik ve kaynaşmayı, en önemlisi paylaşmayı ortaya çıkarmaktadır. Fakiriyle zenginiyle oruç tutarak açlığı ve susuzluğu birlikte yaşıyor, iftar sevincini, coşkusunu beraber tadıyor, sahura kalkarak bereketli zamanları birlikte paylaşıyoruz’’ dedi.

       İlçe müftümüz Mehmet Ceylan davete katılan tüm konuklara ve bu vesileyle Evyaba Kur’an kursu ek binası inşaatına katkı sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür ederek bu tür etkinliklerde tekrar bir araya gelebilme temennisini dile getirdi.

         İftar öncesi Vahdet Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisinin Kur’anı Kerim okuduğu programda, Niksar ilçe müftüsü Ali Canbolat’ın iftar duasını yapmasıyla program sona erdi.

 

 


Bu haber 501 defa okundu.

Benzer Haberler

Erbaa Cumhuriyet Meydanına yer altı çöp konteyneri

Erbaa Cumhuriyet Meydanına yer altı çöp konteyneri

Erbaa Belediyesi Cumhuriyet Meydanına yer altı çöp konteyneri yerleştirme çalışmalarına başladı.


Cuma, Ağu.18.2017 - 17:20

TESKOMB'dan Esnafı Rahatlatan Yapılandırma

TESKOMB'dan Esnafı  Rahatlatan Yapılandırma Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Narman yaptığı açıklamada, hali hazırda idari takipte ve icrada olan kooperatif ortaklarımızın temerrüt faizlerinin silineceğini duyurdu "

Perşembe, Ağu.10.2017 - 17:43

Erbaa’ya oto galericiler sitesi

Erbaa’ya oto galericiler sitesi Erbaa Belediyesi tarafından yapılması planlanan oto galericiler sitesinin proje hazırlıkları tamamlandı.

Çarşamba, Ağu.02.2017 - 15:00

Erbaa’ya oto galericiler sitesi

Erbaa’ya oto galericiler sitesi Erbaa Belediyesi tarafından yapılması planlanan oto galericiler sitesinin proje hazırlıkları tamamlandı.

Çarşamba, Ağu.02.2017 - 14:59
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/