Buket Çiçekçilik Erbaa

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Erbaa'da Tübitak 4006 Bilim Fuarı

Perşembe, May.18.2017 - 12:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Erbaa'da Tübitak 4006 Bilim Fuarı

Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açılış, Tanıtım ve Belge Töreni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açılış, Tanıtım ve Belge Töreni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Bekir ASLAN; “TÜBİTAK Bilim Fuarları, öğrencilerin bireysel ilgileri doğrultusunda, seçtikleri konuları inceleyerek hazırladıkları projelerle, bilimsel araştırma süreçlerini yaşayarak öğrendikleri etkinliklerdir. Öğrencilerimiz bu etkinliklerin planlanması, hazırlanması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştirecek, sabırlı ve özgüvenli olmayı öğrenecek, liderlik vasıflarını kazanacaklardır. TÜBİTAK Bilim Fuarları ile öğrenciler ilgilendikleri bilimsel konular hakkında daha fazla bilgi edinebilme şansını yakalarlar. Toplumun, sağlıklı bir algılama ve değerlendirme yetisine sahip olabilmesi için, bireylerin küçük yaşlardan itibaren veri toplama ve ilişkilendirme, neden ve sonuç bağı kurabilme, yöntem ve model kullanıp geliştirebilme gibi konularda yeterli eğitimi alması, bilgiye dayalı karar alabilmesi ve eleştirel bir bakış açısı geliştirebilmesi gerekmektedir. Pek çok bilimsel etkinlik ve organizasyon arasında bilim fuarları bu amaçları gerçekleştirmek açısından önemli bir yer teşkil etmektedir. Son yıllarda Erbaa olarak bilimsel, özgün ve yeni projelere imza atarak ilçemizi bu konuda olması gereken yerden yukarıya taşıdığımızı düşünüyorum. Bu konudaki çalışmalarda emek harcayan, zaman harcayan tüm çalışanlarıma ve öğrencilerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Öyle basit çalışmalarla büyük icatlar büyük buluşlar yapamayız. Basit çalışmalarla ülkemizin önünü açamayız, basit çalışmalarla tarihe damga vuramayız. Ve öyle basit çalışmalarla geleceğe yön veremeyiz. Öyleyse diyorum ki; Üzerinde yaşadığımız bu toprak bu vatan ve bu yenilmez devlet için, Bu devlet ana , bu devlet baba için , başkalarına muhtaç olmamak , yabancıya el açmamak için, yeniden Osmanlı , yeniden büyük Türkiye için, İnanç, vicdan ve ahlak yönetimini hakim kılmak için, İnancımızın sembolü ezan , bağımsızlığımızın sembolü bayrağımız için, Çalışmalıyız, çalışmalıyız, çok çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle , Erbaa olarak, nice bilim adamları yetiştirmemiz dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi. Programda Yılmaz Kayalar Fen Lisesi öğrencilerinin Kafkas gösterisi ve Mevlana Ortaokulu Anasınıfı öğrencilerinin atık malzemelerden oluşan kıyafet defilesi izleyicilerin beğenisini topladı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmalarda TÜRKİYE ve Bölge derecesi alan öğretmen ve öğrencilerimize başarı belgesinin verilmesinin ardından 17 proje okulu tarafından hazırlanan sergi stantları gezildi.


Bu haber 244 defa okundu.

Benzer Haberler

Belediye vatandaşın borcunu yapılandırıyo

Belediye vatandaşın borcunu yapılandırıyo Erbaa Belediyesi, belediyeye borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırıyor. 

Perşembe, Haz.22.2017 - 11:27

ERBAA DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

ERBAA DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Erbaa da kapsamlı bir uyuşturucu operasyonu düzenlendi..


Perşembe, Haz.22.2017 - 11:12

Tokat Valisi Merkeze alındı.

Tokat Valisi Merkeze alındı. İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ömer Toraman’ın Tokat Valiliğine, atandığı Valiler Kararnamesi yayımlandı.

Çarşamba, Haz.21.2017 - 10:18

MHP ERBAA İLÇE TEŞKİLATI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ

MHP ERBAA İLÇE TEŞKİLATI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa ilçe teşkilatı İftar programı düzenledi.

Pazartesi, Haz.12.2017 - 02:43

ERBAA BELEDİYESİNDEN İFTAR PROGRAMI

ERBAA BELEDİYESİNDEN İFTAR PROGRAMI

Erbaa belediyesi ilçe halkına iftar yemeği verdi.


Pazartesi, Haz.12.2017 - 01:57
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://www.erbaagazetesi.com/